KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Oslavy 70. výročia SNP v Gelnici

Dátum: 10.09.2014
Kancelária: Košice - mesto

V sobotu 30.8.2014 sa už tradične okolie Chaty Erika na Kojšovskej holi zaplnilo obyvateľmi z regiónu Hnileckej doliny, aby si uctili pamiatku hrdinstva partizánov z obdobia druhej svetovej vojny a pripomenuli si tak 70. výročie SNP.

Akciu pri pamätnej tabuli umiestnenej na Chate Erika zorganizoval a Mesto Gelnica. Zúčastnilo sa na nej viac ako 500 ľudí. Osláv sa zúčastnil aj predseda NR SR pán Pavol Paška, poslanec NR SR pán Antonín Cicoň, prednosta Okresného úradu v Gelnici pán Imrich Macko, primátorka mesta Gelnica a starostovia obcí okresu Gelnica. Kyvadlovú dopravu pre účastníkov osláv z mesta Gelnica a okolitých obcí zabezpečili Gelnické lesy s.r.o. Gelnica a Obecné lesy Mníšek nad Hnilcom. Tohtoročnou novinkou osláv bolo vystavenie panela s fotografiami, ktoré zobrazovali históriu osláv SNP na Kojšovskej holi od roku 1981 do roku 2013.

So slávnostným príhovorom vystúpil predseda NR SR Pavol Paška , ktorý v ňom zhodnotil prínos a odkaz povstania pre Slovensko a jeho súčasný život. Po ňom sa slova ujala slova primátorka mesta Anna Nemčíková, ktorá vo svojom vystúpení vzdala úctu a hold padlým účastníkom SNP a občanom nášho regiónu, ktorí sa bojov zúčastnili.

S kultúrnym programom vystúpil súbor „Červena chustečka“ z Jakloviec. Jeho členovia svojimi povstaleckými piesňami ešte viac priblížili účastníkom osláv atmosféru povstania.

Po oficiálnej časti pietnej spomienky spojenej s kladením vencov k pamätnej tabuli Poľovnícke združenie z Gelnice pripravilo pre prítomných chutný poľovnícky guláš.

Príjemnú atmosféru osláv 70. výročia SNP okrem pásma básní a piesní s tematikou povstania umocnilo aj pekné slnečné počasie.

Oslavy 70. výročia SNP v Gelnici - foto č. 1

Oslavy 70. výročia SNP v Gelnici - foto č. 2

Oslavy 70. výročia SNP v Gelnici - foto č. 3

Oslavy 70. výročia SNP v Gelnici - foto č. 4

Oslavy 70. výročia SNP v Gelnici - foto č. 5

Oslavy 70. výročia SNP v Gelnici - foto č. 6