KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

70. výročie SNP v Košiciach na Alpinke

Dátum: 05.09.2014
Kancelária: Košice - mesto

Výročie SNP si strana SMER – sociálna demokracia v Košiciach už tradične pripomína každoročne. Tak tomu bolo aj tento rok pri 70. výročí SNP, keď Okresná organizácia Košice I. zorganizovala na jeho počesť podujatie v areáli Alpinka s bohatým kultúrno-spoločenským programom za veľkej účasti Košičanov, ktorý pozostával z ukážok zásahovej techniky Policajného zboru SR, jazdeckej polície a služobnej kynológie. Okrem toho bol pre najmenších pripravený aj nafukovací hrad a jazda na poníkovi, starších zaujali sokoliari, súťažná streľba zo vzduchovky a ďalšie súťaže a hry. Počas krásneho slnečného popoludnia sa k účastníkom prihovorila europoslankyňa Monika Smolková, ktorá vo svojom vystúpení zdôraznila význam SNP ako veľmi veľkej historickej udalosti slovenského národa. Ako ďalej povedala vďaka SNP sa Slovensko zaradilo medzi víťazné krajiny, ktoré porazili najväčšie zlo v tomto období fašizmus. Následne na to sa k prítomným prihovoril aj okresný predseda Košice I. a štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Burian, ktorý poďakoval za účasť.
Na počesť tohto významného výročia bola prítomnými predstaviteľmi SMER – SD slávnostné zapálená povstalecká vatra europoslankyňou Monikou Smolkovou, štátnym tajomníkom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Jozefom Burianom a poslancami Národnej rady SR Richardom Rašim , Milanom Gécim a Ottom Brixim.
V závere podujatia prítomní účastníci vzdali úctu položením venca k pamätníku na Alpinke všetkým tým, ktorí sa povstania zúčastnili a hlavne tým, ktorí v povstaní položili svoje životy.

70. výročie SNP v Košiciach na Alpinke - foto č. 1

70. výročie SNP v Košiciach na Alpinke - foto č. 2

70. výročie SNP v Košiciach na Alpinke - foto č. 3

70. výročie SNP v Košiciach na Alpinke - foto č. 4

70. výročie SNP v Košiciach na Alpinke - foto č. 5