KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Mítingy v Michalovciach a Trebišove

Dátum: 25.01.2012

SMER-SD víťazne, SDKÚ dostala na frak

U východniarov vyhráva ľavica. Potvrdilo to aj porovnanie návštevnosti dvoch stretnutí vrcholových predstaviteľov sociálnej demokracie a pravicovej SDKÚ s občanmi Trebišova a Michaloviec v januári tohto roka. Napriek tomu, že pravicoví súperi zo strany, ktorá každým dňom pred blížiacimi sa voľbami stráca dych a pozície v prieskumoch verejnej mienky, zorganizovali svoje mítingy tak, aby termínovo kolidovali alebo predbehli stretnutia strany SMER – SD s občanmi, nepomohlo im to. Návštevníci predvolebných mítingov SDKÚ sa počítali na desiatky. Na stretnutie s Robertom Ficom a jeho kolegami z vedenia najsilnejšej politickej strany prišlo do preplnených sál v Michalovciach takmer 700 a v Trebišove 400 občanov. K tomu už nie je potrebné nič dodať. Okrem týchto stretnutí sa lídri strany SMER – SD v dopoludňajších hodinách stretli so študentmi a pedagógmi stredných škôl, s občanmi v obciach Naciná Ves a Bracovce, ako aj so seniormi a kultúrnymi pracovníkmi.


Väčšina totiž už pochopila základný rozdiel medzi politickými cieľmi pravice a ľavice na Slovensku. Ľudia si uvedomili, že jediné, čo im môže Dzurinda a spol. ponúknuť sú škrty zdôvodňované šetrením výdavkov štátu, na ktoré najviac doplácajú sociálne najslabší. Sú to práve oni, ktorí žijú od výplaty k výplate a nemajú vo svojich regiónoch dostatok vhodných pracovných príležitostí. Hlavne týchto chce SMER – SD chrániť. Finančné rezervy sú a strana SMER – SD ich našla pre tých slabších vo finančnom sektore a medzi bohatými ľuďmi. Nie zvyšovanie DPH, ale zavedenie systému, ktorý zabráni neoprávnenému uplatňovaniu si nadmerného odpočtu dane a zneužívaniu tých, ktorí poctivo DPH platia, ibaže nemajú zaplatené za dodaný tovar a služby – to je východisko a zároveň jeden z príkladov, ako sa dá pozrieť na konkrétny problém z dvoch rôznych uhlov pohľadu.

Alebo iný príklad. Podnik s niekoľkomiliardovými ročnými ziskami arogantne prepúšťa stovky ľudí v regiónoch s najvyššou mierou nezamestnanosti. Ako je to možné?!, opýtal sa na stretnutiach s východniarmi Robert Fico, ktorý si je istý, že počas vládnutia strany SMER – SD k takému niečomu nedošlo a nikdy nedôjde. Líder sociálnej demokracie sa s účastníkmi stretnutí podelil aj s takýmto veľavravným postrehom: „Ak porovnávam atmosféru na stretnutiach s vami pred voľbami v rokoch 2006 a 2010 s tou, ktorú si všímam teraz, tak musím povedať, že je plná rastúcej nervozity a napätia, ktoré som predtým nepozoroval. Svedčí to o jedinom. Za osemnásť mesiacov vlády pravicového zlepenca sa nálada medzi ľuďmi prudko zhoršila. Záleží len na vás, či nám ju pomôžete opäť zlepšiť.“

Mítingy v Michalovciach a Trebišove - foto č. 1

Mítingy v Michalovciach a Trebišove - foto č. 2

Mítingy v Michalovciach a Trebišove - foto č. 3

Mítingy v Michalovciach a Trebišove - foto č. 4

Mítingy v Michalovciach a Trebišove - foto č. 5