KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

SMER – SD a MOST-Híd v Košiciach so spoločnou kandidátkou a podporou Richarda Rašiho

Dátum: 04.10.2010
Kancelária: Košice - mesto

Predseda Krajskej organizácie strany SMER - sociálna demokracia v Košickom kraji Peter Žiga, predseda Krajskej organizácie strany MOST-Híd v Košickom kraji Elemér Jakab, podpredseda krajskej organizácie Igor Sidor a spoločný kandidát oboch strán na primátora mesta Košice Richard Raši prezentovali v pondelok 4. októbra na tlačovej konferencii v Košiciach spoločnú kandidátku na poslancov mestského zastupiteľstva a program spoločného kandidáta na košického primátora.

Obe politické strany sa rozhodli nominovať na spoločnú kandidátku pred komunálnymi voľbami 31 kandidátov strany SMER-SD a 11 kandidátov strany MOST-Híd. V Richardovi Rašim vidia osobnosť, ktorá je schopná priniesť do Košíc oživenie, ozdravenie a potrebnú dynamiku. R. Raši predstavil novinárom osem priorít volebného programu: Pohodlná a kultúrna doprava. Nové pracovné príležitosti. Lepší domov pre všetkých Košičanov. Bezpečnosť a poriadok. Zdravé, čisté a zelené Košice. Otvorený a transparentný magistrát. Košice – hlavné mesto kultúry aj po roku 2013 a Informačné technológie – vec verejná.

„Som presvedčený o tom, že - povedané lekárskou terminológiou - Košice je možné ozdraviť. Ozdraviť hospodárenie mesta. Ozdraviť prístup jeho predstaviteľov a úradníkov ku Košičanom, návštevníkom mesta a partnerom. Ozdraviť vzťahy medzi Magistrátom mesta Košice a zástupcami mestských častí. Tak, aby mesto získalo novú, vľúdnejšiu a zdravšiu tvár. Napĺňanie svojho volebného programu založím na dialógu a slušnosti. Namiesto zatvorených dverí ponúkam podanú ruku, namiesto mlčania diskusiu a namiesto zahmlievania otvorenosť a transparentnosť. Inšpiroval som sa konkrétnymi príkladmi z komunálnej sféry a preto som presvedčený, že to, čo program obsahuje a na čom je založený, nie je utópiou, ale reálnou alternatívou pre Košice. Spoločne musíme zdynamizovať rozhodovanie, štandardne manažérsky postupovať a samozrejme - mať radi Košice a Košičanov,“ povedal na tlačovej konferencii Richard Raši.

Volebný program v jednotlivých prioritných oblastiach neobsahuje len pomenovanie problémov a prísľuby ich riešení, ale predovšetkým konkrétne návrhy so zadefinovaním možných zdrojov financovania projektov. Richard Raši pripravil svoj volebný program po stretnutiach s občanmi a odborníkmi na jednotlivé oblasti života v meste a jeho fungovania. Dôležitými oblasťami, ktorým sa chce Richard Raši venovať, budú seniori a ich problémy, ako aj IT technológie a Košice. V programe navrhuje dôsledné uplatňovanie systému reálnych opatrení v riešení vážneho problému neprispôsobivých Košičanov. V prípade, že dostane dôveru Košičanov a stane sa primátorom, je rozhodnutý umiestniť všetky zmluvy mesta na internetovú stránku a realizovať verejné obstarávanie formou elektronických aukcií. Zanalyzuje aj doterajší postup projektového tímu Košice – európske hlavné mesto kultúry 2013 a takisto zabezpečí, aby sa stalo financovanie projektu transparentné a prostredníctvom internetu bolo pod verejnou kontrolou.