KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Správa z tlačovej konferencie k zmene kandidáta na primátora Košíc

Dátum: 03.09.2010

Richard Raši sa stal kandidátom na primátora mesta Košice.
Ladislav Lazár súčasťou silného tandemu.

Rozhodnutie Krajskej rady strany SMER-SD v Košickom kraji z 30. augusta 2010 o zmene kandidáta na primátora mesta Košice komunikovali na tlačovej konferencii 3. septembra 2010 v Košiciach predseda strany Robert Fico, predseda krajskej organizácie Peter Žiga, bývalý minister zdravotníctva a aktuálny kandidát na košického primátora Richard Raši, ako aj bývalý generálny riaditeľ a predseda Predstavenstva akciovej spoločnosti Tepláreň Košice a pôvodný kandidát na primátora Košíc Ladislav Lazár.


Peter Žiga v úvodnom vystúpení vysvetlil zmenu na poste kandidáta na primátora prijatú jednomyseľným rozhodnutím krajskej rady za prítomnosti členov vedenia strany snahou strany SMER-SD ponúknuť Košičanom mladý ambiciózny tandem, zložený z osobností so skúsenosťami z exekutívy aj manažmentu.

„Sme pripravení zabojovať o Košice. Hovorím sme, pretože ja a Ladislav Lazár ideme do komunálnych volieb spoločne ako tím. Chcem poďakovať Ladislavovi Lazárovi za doterajšiu prípravu predvolebnej kampane a povedať Košičanom, že vo volebnom programe budeme reflektovať na základné okruhy ich problémov ako sú bezpečnosť, doprava, byty, investori, projekt EHMK 2013, ale navrhovať riešenia aj ich bežných, každodenných problémov, akými sú napríklad čistota mesta a mestská zeleň. Jednotlivé problémy budeme vždy diskutovať a riešiť v spolupráci s Košičanmi,“ povedal na tlačovej konferencii Richard Raši.

Ladislav Lazár uviedol, že strana postavila v ich osobách pred komunálnymi voľbami tandem ľudí, ktorí vedia nielen niečo sľúbiť, ale aj dotiahnuť veci do konca a zrealizovať užitočné riešenia. „Richard Raši má moju plnú podporu,“ zdôraznil Ladislav Lazár.

Robert Fico vyzdvihol rozhodnutie krajskej rady o zmene kandidáta ako dobré rozhodnutie pre Košice. „Som rád, že je tu za našu stranu vytvorený silný tím. Ak sa stane Richard Raši primátorom Košíc a Ladislav Lazar uspeje a získa mandát poslanca mestského zastupiteľstva, bude automaticky navrhnutý Richardom Rašim na viceprimátora. Avizujeme toto rozhodnutie verejnosti už teraz, pretože chceme, aby bola naša komunálna politika vnímaná transparentne a jasne. Vedenie strany jednoznačne podporuje snahu Richarda Rašiho stať sa primátorom a snahu Ladislava Lazára získať post viceprimátora. Som rád, že toto nóvum zaviedla strana SMER-SD do komunálnej politiky ako prvá.“

Správa z tlačovej konferencie k zmene kandidáta na primátora Košíc - foto č. 1

Správa z tlačovej konferencie k zmene kandidáta na primátora Košíc - foto č. 2

Správa z tlačovej konferencie k zmene kandidáta na primátora Košíc - foto č. 3