KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Premiér Robert FICO slávnostne otvoril Štadión pod Okruhliskom v Krompachoch

Dátum: 03.06.2010

fotogaléria k príspevku

Veľké ĎAKUJEME slovenskej vláde


Slávnostná nálada, davy Krompašanov, atrakcie, zaujímavý program, stánky s občerstvením. Takto to vyzeralo v multifunkčnom športovom areáli s viacerými ihriskami a umelým povrchom, s vynoveným zázemím pod naplnenou tribúnou, ktorý si občania mestečka na Spiši nazvali Štadión pod Okruhliskom. V sobotu 29. mája 2010 areál v prekrásnom prírodnom prostredí otvoril predseda vlády a predseda strany SMER –sociálna demokracia Robert Fico. Za príspevok k jeho dokončeniu zožal veľký aplauz.

Primátorka Krompách Iveta Rušinová prejavila počas príhovoru na tribúne úprimné dojatie nad tým, že tunajší obyvatelia a hlavne deti dostali do užívania areál, ktorý začal byť budovaný ako zimný štadión ešte v roku 1981. Od roku 2000 nedokončený objekt chátral. Až v roku 2008 vláda R. Fica na svojom výjazdovom zasadnutí v neďalekej Spišskej Novej Vsi schválila na dokončenie športového areálu príspevok vo výške 15 mil. Sk. Mesto Krompachy vyčlenilo na tento účel 2 mil. Sk a tak sa po necelých dvoch rokoch od prijatia dôležitého rozhodnutia podarilo stavbu konečne úspešne dokončiť. „Veľké ďakujem patrí všetkým, ktorí na tejto stavbe pracovali. Ľuďom aj stavebným firmám. Najväčšia úcta a vďaka ale patrí Vláde SR a jej predsedovi Robertovi Ficovi,“ zdôraznila na otvorení primátorka Krompách I. Rušinová.

R. Fico vo svojom prejave uviedol: „Ani vo sne by mi nenapadlo, že sa tu dnes stretnem s takým množstvom ľudí. Na výjazdových zasadnutiach vlády sme sa snažili vždy podporiť podobné projekty, ako je ten váš. Mnohí nás za to kritizovali, ale vychádzame z toho, že teraz je iná doba ako v čase nášho detstva. Šport má dnes u detí silnú konkurenciu v televízii, počítačoch a internete. Preto potrebujeme dať deťom k dispozícií kvalitné športoviská, aby sme ich vytiahli z izieb a bytov na čerstvý vzduch a rozhýbali ich. Dnes som sa tu na mieste dozvedel od predstaviteľov Krajskej organizácie strany SMER – sociálna demokracia, ktorí na mňa vždy vyvíjali ten správny tlak, že máte problém so zatekaním do zázemia štadióna z tribúny. Viac ako 8 000 eur v rezervnom fonde už nemám, ale tie vám môžem okamžite poslať, aby ste tento problém vyriešili.“

Po vďačnom potlesku predseda vlády ďalej povedal, že na Slovensku má byť do júna tohto roka otvorených celkovo 623 ihrísk. Z miest a obcí, v ktorých už takéto športové areály fungujú, primátori a starostovia hlásia, že ich miestne deti naplno využívajú. Okrem projektu multifunkčných ihrísk spustila v tomto roku vláda ďalší projekt - výstavbu malých zimných štadiónov bez hľadísk, ale s potrebných zázemím pre športovcov. Na každý z nich prispieva sumou 1,4 mil. eur. Na záver sa R. Fico povedal: „Nerozumiem tomu, prečo nedal bývalý predseda vlády, ktorý pochádza z tohto regiónu, na dokončenie vášho štadióna v čase konjunktúry ani korunu. My sme v čase krízy peniaze na jeho dostavbu našli.“

V ten istý deň podvečer sa v Spišskonovoveskom okrese uskutočnilo ďalšie podujatie strany SMER - sociálna demokracia. Predstavitelia strany na čele s jej predsedom sa v športovej hale stretli s občanmi Spišskej Novej Vsi. R. Fico zhodnotil prácu strany a hlavne jej pôsobenie vo vláde za uplynulé štyri roky. Zároveň predstavil jej volebný program. Stretnutie potom pokračovalo bohatým kultúrnym programom.

Premiér Robert FICO slávnostne otvoril Štadión pod Okruhliskom v Krompachoch - foto č. 1

Premiér Robert FICO slávnostne otvoril Štadión pod Okruhliskom v Krompachoch - foto č. 2

Premiér Robert FICO slávnostne otvoril Štadión pod Okruhliskom v Krompachoch - foto č. 3