KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

R. Fico pozdravil vyše 400 zdravotných sestier z Košíc

Dátum: 26.05.2010

Práca ako odraz srdca


„Vždy, keď som bol v nemocnici, mal som pocit, že zdravotné sestry vydržia všetko. Videl som ich aj plakať, keď sa lekárom nepodarilo zachrániť pacienta. Preto si myslím, že ich práca je nielen poslaním, ale aj odrazom srdca. Nie náhodou je Biele srdce symbolom zdravotných sestier. V mene celej vlády chcem úprimne poďakovať všetkým zdravotným sestrám za ich prácu, ktorú robia so srdcom.“ Takto sa prihovoril viac ako štyrom stovkám žien v bielom, ktoré boli 20. mája na Deň sestier v Dome umenia oblečené do elegantných kostýmov a šiat, predseda vlády Robert Fico.

Zdravotným sestrám sa prihovoril aj minister zdravotníctva Richard Raši, ktorý v roku 1991 začínal v košickej nemocnici ako ošetrovateľ – sanitár na Klinike úrazovej chirurgie. Vtipným bonmotom, v ktorom povedal, že „aj predseda vlády môže na vlastné oči vidieť, že najkrajšie sestričky nie sú z bratislavských Kramárov, ale z Košíc“ uvoľnil slávnostnú atmosféru krásneho stretnutia, ktoré organizoval riaditeľ Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice Jaroslav Šajty v spolupráci s regionálnymi komorami sestier a pôrodných asistentiek Košice I a II. Na stretnutí nechýbal ani minister vnútra Róbert Kaliňák, štátny tajomník ministerstva hospodárstva Peter Žiga a kandidát na primátora mesta Košice Ladislav Lazár.

Bohatý kultúrny program doplnilo udeľovanie ocenení Bieleho srdca za rok 2010 v troch kategóriách – sestra manažérka, pôrodná asistentka a sestra v praxi. Celkovo bolo ocenených za obidve okresné organizácie 13 zdravotných sestier, ktoré si príkladne vykonávajú prácu. Prácu, ktorá je súčasne poslaním a ktorá im ide zo srdca.

R. Fico pozdravil vyše 400 zdravotných sestier z Košíc - foto č. 1

R. Fico pozdravil vyše 400 zdravotných sestier z Košíc - foto č. 2

R. Fico pozdravil vyše 400 zdravotných sestier z Košíc - foto č. 3