KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Vláda odsúhlasila obciam Košického kraja 3. mil. € (SITA)

Dátum: 06.05.2010

SEČOVCE 5. mája (WEBNOVINY) - Vláda na svojom stredajšom výjazdovom zasadaní v Sečovciach schválila vyše tri milióny eur na riešenie problémov v okresoch Trebišov a Košice - okolie z Košického samosprávneho kraja. Informoval o tom premiér Robert Fico po zasadaní vlády. Oproti pôvodnému návrhu 1,6 milióna eur zvýšila o 400 tis. eur príspevky, ktoré budú uvoľnené z rezervy vlády. Vláda prevedie 400 tis. eur na výmenu chladiarenského zariadenia na zimnom štadióne v Trebišove a ďalších 600 tis. eur dá na výstavbu umelej ľadovej plochy v obci Čaňa, pričom prostriedky na tieto aktivity budú vyčlenené z rozpočtovej kapitoly Všeobecná pokladničná správa.

Podľa predloženého návrhu na ďalšie aktivity vyčlení dva milióny eur z rezervy vlády. Najviac – 250 tis. eur pre Sečovce na prístavbu telocvične Základnej školy na Obchodnej ulici a ďalších 100 tis. na rekonštrukciu a zateplenie kultúrneho domu. Okrem toho Sečovce dostanú prevodom od štátu aj pozemky na výstavbu Domu seniorov. Po 150 tis. eur majú získať Moldava nad Bodvou na rekonštrukciu klubu dôchodcov a obec Bidovce na rekonštrukciu základnej školy. Aj obec Ruskov má dostať na rekonštrukciu základnej a materskej školy 120 tis. eur. Ploské má dostať 100 tis. eur na výstavbu kanalizácie a Trebišov tiež 100 tis. eur na Výstavbu športového areálu pri Základnej škole Komenského.

Ako informoval Fico, vláda uložila ministrovi dopravy, aby riešil rekonštrukciu ciest z Trebišova do obce Veľaty, ako aj cesty prvej triedy cez Dargovský priesmyk do Sečoviec. Okrem toho minister dopravy má do konca roka spoločne s mestom Trebišov vyriešiť otázky súvisiace s výstavbou železničného podchodu, ktorý spojí dve časti mesta Trebišov, ktoré oddeľuje normálna a širokorozchodná trať.

Premiér Fico uviedol, že toto výjazdové zasadanie vlády bolo v poradí devätnáste a posledné, pričom na východnom Slovensku vláda zasadala sedemkrát, z toho štyrikrát v Košickom kraji. „Na týchto zasadaniach sme vždy riešili problémy, ktoré ťažia región. Výjazdové zasadania sa nám osvedčili, lebo členovia vlády sa tak dostali bližšie k ľuďom a mohli priamo reagovať. Ak budeme vo vláde, budeme pokračovať v takýchto zasadaniach,“ povedal Fico.

zdroj: SITA