KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

SMER-SD si uctil ľudí práce

Dátum: 03.05.2010
Kancelária: Košice - mesto

fotogaléria k príspevku

Ľudia stavali máje už v antike. Podľa našich predkov ich vraj chránili ozdobené stromy pred chorobami a zlými duchmi. Strana SMER – sociálna demokracia obnovila krásnu dávnu tradíciu pred oslavami Prvého mája 2010 vo viacerých východoslovenských mestách a obciach – Košiciach, Trebišove, Michalovciach, Čerhove, Čani a ďalších.

Na Hlavnej ulici v Košiciach zaželal všetkým ľuďom pod vysokou ostužkovanou briezkou predseda NR SR Pavol Paška, aby prežili májové dni šťastné, pokojné a plné lásky. Už o dva dni na to, 1. mája na Alpínke pri Košiciach, prežívali všetci návštevníci osláv Sviatku práce, organizovaných stranou SMER-SD deň radostný, plný zábavy a dobrej nálady. Okrem bohatého programu sviatočnej nálade prialo aj skvelé počasie. „Stretávame sa na pútnickom mieste oddychu všetkých Košičanov. Stretávame sa v deň, ktorý nie je len Sviatkom práce, ale aj dňom výročia vstupu Slovenska do Európskej únie. Verím, že nezabudneme na podstatu Sviatku práce. Na podstatu snahy sociálnej demokracie, ktorá už vyše sto rokov usiluje o nájdenie rozumného kompromisu, v ktorom sa bude žiť dobre nielen podnikateľom a investorom, ale aj miliónom ľudí práce. Cieľom strany SMER – SD je dosiahnuť v sociálnom a trhovom hospodárstve optimálny podiel solidarity. Aby práca bola pre každého prostriedkom na prežitie spokojného života. Chceme umožniť ľuďom práce dôstojne existovať, aby boli dôstojne odmeňovaní za svoju prácu. Túto cestu neobjavila naša strana SMER – SD. Touto cestou úspešne idú už desiatky rokov silné sociálno-demokratické štáty Európy. Samotná Európska únia je predsa solidárna a sociálna, vytvárajúca rovnováhu medzi ľuďmi práce a medzi ľuďmi, ktorí im prácu vytvárajú. Preto považujem za správne uctiť si a nielen v tento deň všetkých, ktorí sa živia poctivou a statočnou prácou,“ povedal na otvorení prvomájových osláv na Alpínke Pavol Paška.

Atmosféru tradičného sviatku v Košiciach strana SMER – SD oživila od rána ešte jedným príjemným spôsobom, ktorí uvítali predovšetkým starší Košičania. Na siedmich frekventovaným miestach im vyhrávala Hasičská dychová hudba mesta Košice. A dôstojne otvorila aj spomenuté prvomájové oslavy na Alpínke. Prvomájové oslavy, na ktorých sa zúčastnili predstavitelia strany SMER – sociálna demokracia sa uskutočnili aj v Michalovciach, Spišskej Novej Vsi a Gelnici.

SMER-SD si uctil ľudí práce - foto č. 1

SMER-SD si uctil ľudí práce - foto č. 2

SMER-SD si uctil ľudí práce - foto č. 3