KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Ladislav LAZÁR kandiduje na primátora mesta Košice s programom nazvaným „METROPOLA KOŠICE“

Dátum: 22.04.2010

Tlačová správa k predstaveniu L. Lazára ako kandidáta na primátora mesta Košice na tlačovej konferencii 22.4.2010


Generálny riaditeľ Tepláreň Košice, a.s. a poslanec Košického samosprávneho kraja za stranu SMER – sociálna demokracia Ing. Ladislav LAZÁR dnes oficiálne zverejnil svoju kandidatúru za primátora mesta Košice. Svoj volebný program nazval „METROPOLA KOŠICE“, pretože chce najväčšiemu mestu na východnom Slovensku vrátiť dobré meno a významné hospodárske postavenie, ktorými sa naše mesto vo svojej bohatej histórii vždy pýšilo.

„Urobím všetko preto aby sme Košiciam, môjmu rodnému mestu, vrátili lesk METROPOLY. Súčasnosť je taká, že Košice sa stali prestupnou stanicou pre investorov, ktorí idú ďalej, do iných miest a dedín na východnom Slovensku. Mesto stagnuje preto, že dôležité rozhodnutia sú prijímané „na tristokrát.“. Namiesto riešení sa hľadajú dôvody, ako sa niečo nedá urobiť. Zdĺhavosť a nerozhodnosť vedenia mesta plodí neistotu, obavy a nedôveru investorov. Brzdí rozvoj mesta. V spolupráci s odborníkmi vypracujem volebný program, ktorý obyvateľom pomôže riešiť najväčšie problémy mesta. Volebný program spolu s tímom svojich spolupracovníkov predstavím verejnosti po parlamentných voľbách v júli tohto roka. Chcem spolu s nimi, s vami, všetkými Košičanmi, ktorým záleží na budúcnosti mesta, prebudiť Košice, aby boli opäť významnou, dynamicky sa rozvíjajúcou metropolou, považovanou za to správne miesto pre život,“ povedal L. Lazár.

Zároveň uviedol, že sa sústredí na vytvorenie podmienok na výstavbu nových bytov, na príchod nových investorov a vytvorenie nových pracovných príležitostí. Ďalej na pozdvihnutie úrovne škôl, efektívne riešenie dopravnej situácie v meste a lacnejšiu energiu pre občanov Košíc. „Nič neurobiť, nič nepokaziť“ je heslo súčasného vedenia mesta. L. Lazár odmieta takýto prístup a je pripravený prevziať spoluzodpovednosť za budúcnosť mesta. Využije svoje manažérske skúsenosti. Tepláreň Košice zmenil a rozhýbal. Zo štátneho molocha vytvoril dynamickú spoločnosť, ktorá dokáže pomáhať obyvateľom a mestu.
„Viacero dnešných mestských poslancov ráta s tým, že po komunálnych voľbách koncom tohto roka už v mestskom zastupiteľstve nebudú. Preto verejne vyzývam primátora a poslancov, aby nerobili rozhodnutia, ktoré poškodzujú záujmy obyvateľov mesta. Všetky ich kroky pozorne sledujem a budem verejne hodnotiť. Som presvedčený o tom, že lekár má liečiť, lesník pestovať les a manažér riadiť. Verejnosti som už dokázal, že viem úspešne manažovať veľké projekty. Preto si myslím, že ak dostanem dôveru Košičanov, tak ju nesklamem. Zmenu k lepšiemu zaregistrujú všetci obyvatelia Košíc a bude všetkým na prospech,“ dodal L. Lazár.

Ladislav LAZÁR kandiduje na primátora mesta Košice s programom nazvaným „METROPOLA KOŠICE“ - foto č. 1