KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Podpísanie zmluvy o vzájomnej spolupráci medzi stranou SMER - SD a MSD

Dátum: 19.05.2008
Kancelária: Košice - mesto

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico a predseda občianskeho združenia Mladí sociálni demokrati (MSD) Andrej Kolesík podpísali v pondelok 19. mája 2008 v sídle strany SMER – sociálna demokracia zmluvu o vzájomnej spolupráci.

Robert Fico v tejto súvislosti uviedol: "Na Slovensku existuje niekoľko vekových kategórií, ktoré sa veľmi otvorene hlásia k myšlienkam sociálnej demokracie a v danom prípade mladí ľudia tvoria pomerne významnú časť tohto ľudského potenciálu. Preto som veľmi privítal, že táto organizácia znovu naberá na aktivitách a bez akéhokoľvek zaváhania strana SMER – sociálna demokracia pristúpila na Predsedníctve, ktoré sme mali v piatok v Krupine, k schváleniu návrhu tejto zmluvy, ktorá stanovuje základný rámec správania sa obidvoch subjektov."

Predseda strany SMER – sociálna demokracia ďalej zdôraznil, že v prípade MSD by nemalo ísť o žiadnu predĺženú ruku strany SMER – sociálna demokracia, ale o autonómnu organizáciu. "Očakávam od nich oponentúru, ale nie servilnosť. Takže toto je asi ten hlavný princíp, hlavná zásada spolupráce", povedal. Predseda MSD Andrej Kolesík poďakoval strane SMER – sociálna demokracia za možnosť takýmto spôsobom formalizovať vzájomnú spoluprácu. Zdôraznil, že MSD je organizácia, ktorá dlhodobo presadzuje hodnoty solidarity, sociálnej spravodlivosti a rovnosti šancí. Tieto hodnoty sa prekrývajú s princípmi, na ktorých stojí aj politika strany SMER – sociálna demokracia. "Sme presvedčení, že naša blízkosť nie je daná len hodnotovým sociálnodemokratickým ukotvením našich subjektov, ale aj pohľadom na riešenie otázok či problémov, ktoré sú citlivo vnímané očami mladého človeka. Táto zmluva o spolupráci vytvára priestor na aktívne zapájanie našich členov do procesu prípravy základných celospoločenských dokumentov", povedal Andrej Kolesík.

Podpísanie zmluvy o vzájomnej spolupráci medzi stranou SMER - SD a MSD - foto č. 1