KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Rokoval pracovný snem SMERu - sociálna demokracia

Dátum: 02.10.2006

"Kto zabudne na voliča, kto zabudne na človeka, kto je arogantný a nenažratý, ten prehráva. Toto poučenie si zapamätajme", uviedol vo svojom prejave na pracovnom sneme strany SMER - sociálna demokracia v Trenčíne predseda vlády SR Robert Fico.

V sobotu 30. septembra 2006 sa v Trenčíne uskutočnil pracovný snem strany SMER - sociálna demokracia, na ktorom strana reagovala na novú politickú situáciu na Slovensku po parlamentných voľbách a vzniku novej vládnej koalície.

Hlavným bodom programu pracovného snemu bola voľba nového vedenia strany, predsedu, podpredsedov a predsedníctva, ako aj ďalších orgánov a takisto zmena stanov strany.

Za predsedu strany bol opäť jednoznačným výsledkom zvolený predseda vlády SR Robert Fico, za podpredsedov boli zvolení Dušan Čaplovič, Igor Federič, Robert Kaliňák, Marek Maďarič, Vladimír Maňka a Pavol Paška. Čiastočne bolo obmenené aj zloženie predsedníctva strany ako rozhodujúceho orgánu strany medzi snemami. Po voľbe nového vedenia strany R. Fico poďakoval členom bývalého vedenia strany, Monike Flašíkovej-Beňovej a Igorovi Šulajovi za ich prácu vo vedení strany a zaželal im veľa úspechov v ich budúcom pôsobení.

Vo svojom prejave predseda SMERu - sociálna demokracia označil volebný výsledok strany za veľký úspech. Po prvýkrát v novodobej histórii Slovenska totiž vládnu politiku dominantne určuje strana so sociálnodemokratickým programom. Za najdôležitejšiu úlohu strany a jej predstaviteľov v zložkách štátnej moci označil predseda strany schopnosť nezabudnúť na ľudí, to znamená plniť svoj program a svoje sľuby. Realizovať sociálnodemokratický program a to pri zachovaní stability verejných financií, teda plnení kritérií pre prijatie eura v roku 2009 označil R. Fico za prioritu novej vlády. Aj preto sa vláda rozhodla šetriť, ale pri dodržaní zásady, že šetriť bude tam, kde peniaze sú a nie na ľuďoch. Za najväčšiu skúšku strany a jej predstaviteľov v súvislosti s účasťou vo vláde však predseda SMERu - sociálna demokracia označil skúšku charakteru. Bojovať proti korupcii a klientelizmu je podľa R. Fica potrebné uvážlivým výberom ľudí, ktorí vo verejných funkciách budú schopní v tejto skúške charakteru obstáť.