KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Rokovalo predsedníctvo SMERu - SD

Dátum: 18.07.2006
Kancelária: Košice - mesto

Otázky programového vyhlásenia vlády a nominácie na posty štátnych tajomníkov boli predmetom rokovania predsedníctva strany SMER - sociálna demokracia v pondelok, 17. júla 2006.

"Cieľom SMERu - sociálna demokracia je dostať čo najviac z priorít našej strany, z programu moderného sociálneho štátu do oficiálneho programového vyhlásenia vlády a na túto úlohu sa teraz plne sústredíme", uviedol po rokovaní predseda vlády SR R. Fico. Odborné podklady pre vypracovanie vládneho programu v jednotlivých oblastiach, rovnako ako mená nominovaných štátnych tajomníkov sú zo strany SMERu-sociálna demokracia podľa R. Fica z podstatnej časti pripravené a zajtra budú prezentované koaličným partnerom. "Chceme zachovať štandardný a korektný prístup, preto budú o všetkých podrobnostiach najskôr informovaní partneri a následne médiá a verejnosť", uviedol R. Fico na adresu rôznych špekulácií o menách štátnych tajomníkov a konkrétnych bodoch programového vyhlásenia vlády. Nominácie na posty štátnych tajomníkov za stranu SMER - sociálna demokracia, voči ktorým nebudú zo strany koaličných partnerov žiadne výhrady, budú zaradené na menovanie na najbližšie rokovanie vlády SR. Programové vyhlásenie vlády, so všetkými konkrétnymi krokmi a záväzkami vlády, bude premiérom R. Ficom prezentované na pôde Národnej rady Slovenskej republiky 1. augusta.

"Veci idú úplne normálnym tempom, v expertných skupinách sa intenzívne pracuje na vládnom programe a tento bude v riadnom čase pripravený a predložený na schválenie v národnej rade", uzavrel R. Fico.