KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

SMER - SD, SNS a ĽS-HZDS podpísali Koaličnú zmluvu

Dátum: 03.07.2006
Kancelária: Košice - mesto

Predsedovia strán SMER - sociálna demokracia, Slovenskej národnej strany a Ľudovej strany - Hnutie za demokratické Slovensko, R. Fico, J. Slota a V. Mečiar podpísali v nedeľu 2. júla 2006 o 18:00 v Prijímacej sieni Bratislavského hradu Koaličnú zmluvu.

"Nová vládna koalícia bude v každodennom živote presadzovať politiku solidarity, politiku spravodlivejšieho rozdeľovania výnosov hospodárskeho rastu a politiku hospodársky efektívneho sociálneho štátu. Našim primárny cieľom bude, aby sa už ďalej neznižovala životná úroveň väčšiny obyvateľov SR.", uviedol pri príležitosti podpisu Koaličnej zmluvy R. Fico.

Predseda strany SMER - sociálna demokracia potvrdil, že nová koalícia bude proeurópsky orientovaná, bude rešpektovať všetky záväzky, ktoré na seba SR prevzala v súvislosti s členstvom v EÚ, NATO a ostatných medzinárodných organizáciách a súčasne bude garantovať status quo v oblasti práv príslušníkov národnostných menšín. Nová vládna koalícia bude podľa R. Fica plne rešpektovať zásady parlamentnej demokracie, čo okrem iného znamená garantovanie kontrolnej úlohy opozície. "Budeme si svojich rivalov vážiť", uzavrel R. Fico.

Rovnako v nedeľu v popoludňajších hodinách Predsedníctvo strany SMER - sociálna demokracia schválilo návrhy nominácii na posty ministrov, predsedu a podpredsedu parlamentu, predsedov a podpredsedov výborov NR SR. Približne polovica členov kabinetu za stranu SMER - sociálna demokracia bude bez straníckeho prepojenia, z profesionálneho odborného prostredia. Mená nominantov na vládne posty však R. Fico zverejní až po ich oznámení prezidentovi SR.