KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Výsledky povolebných rokovaní vyhodnotí predsedníctvo strany

Dátum: 23.06.2006
Kancelária: Košice - mesto

O otázkach zostavenia vlády SR rokovalo v stredu podvečer, bezprostredne po ukončení 1. kola povolebných rozhovorov so všetkými parlamentnými stranami, úzke vedenie strany SMER - sociálna demokracia.

Výsledkom rokovaní, ktorých hlavnou témou boli otázky programových prienikov, je stav, kedy so žiadnou stranou, zvolenou do NR SR, neexistujú také zásadné programové rozdiely, ktoré by vylučovali prípadné ďalšie rokovania o vytvorení vládnej koalície. V prípade SDKÚ-DS sa programové prieniky podľa R. Fica "hľadajú veľmi ťažko", čo však neznamená, že rokovania s touto stranou sú definitívne ukončené, pretože zostavenie vlády je do veľkej miery aj politickou otázkou.

Výsledkami rokovaní a ďalším postupom sa bude budúci týždeň zaoberať predsedníctvo strany SMER - sociálna demokracia. "Postaviť vládu nie je to isté ako postaviť lego za 54 korún, chce to rozvahu a chladnú hlavu a to vyžaduje svoj čas", poznamenal predseda SMERu - sociálna demokracia R. Fico na adresu termínu ukončenia rozhovorov. Prioritou pre stranu SMER - sociálna demokracia je podľa R. Fica zostavenie takej vlády, ktorá umožní realizovať maximum z typického stredo-ľavého, sociálnodemokratického programu a to najmä v ekonomicko-sociálnej oblasti.

Práve z tohto dôvodu boli témou rokovaní programové otázky, zmeny reforiem v oblasti zdravotníctva, daňovej politiky, vzdelania a iných a nie vládne posty a rôzne iné politické kalkulácie. "My nechceme ísť do vlády robiť biznis, chceme napĺňať sociálnodemokratický program a jeho priority, ktoré považujeme za správne a potrebné z pohľadu bežných ľudí. Podľa toho sme pristúpili k povolebným rokovaniam." uzavrel R. Fico.