KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

R. Fico: Spolupráca Vlády SR a VÚC sa musí zásadne zlepšiť

Dátum: 14.06.2006

"Ak má regionálny rozvoj na Slovensku nabrať reálnu podobu, musí sa prístup a spolupráca Vlády SR s krajskými samosprávami dostať na úplne inú, zásadne lepšiu úroveň", skonštatoval na spoločnej tlačovej konferencii za účasti predsedov piatich Vyšších územných celkov Z. Trebuľu, V. Bajana, J. Blanára, P. Chudíka a M. Murgaša predseda strany SMER-sociálna demokracia R. Fico.

"Predsedov VÚC považujeme fakticky za predsedov krajských vlád a preto k nim mienime pristupovať ako k rovnocenným partnerom." Po prípadnom vstupe do vlády bude SMER-sociálna demokracia podľa R. Fica presadzovať vytvorenie pevného harmonogramu pravidelných rokovaní vlády s predsedami VÚC, rovnako ako vytvorenie postu podpredsedu vlády, zodpovedajúceho za komunikáciu a koordináciu s krajskými a miestnymi samosprávami.

Stav, kedy si súčasný predseda Vlády SR za 5 mesiacov pôsobenia nových vedení VÚC nenašiel čas na ani len jedno stretnutie a rokovanie s predsedami samosprávnych krajov považuje predseda SMERu-sociálna demokracia za absolútne neúnosný. Neadekvátny a absolútne nevyhovujúci prístup Vlády SR k vedeniam krajských samospráv potvrdili vo svojich vystúpeniach všetci prítomní predsedovia VÚC.

Úzka spolupráca Vlády SR a vedení krajských samospráv pri riešení problémov v oblasti infraštruktúry, systému vzdelávania, rovnako ako v mimoriadne dôležitej oblasti čerpania fondov EÚ v rokoch 2007-2013, ako aj ďalších oblastiach, je podľa všetkých zúčastnených absolútne nevyhnutná. Rovnako prítomní predsedovia samosprávnych krajov vyjadrili presvedčenie, že vláda, ktorá vzíde z volieb, bude na rozdiel od tej súčasnej, problémy regiónov reálne riešiť a nie ich ignorovať alebo sa spoliehať, že ich vyrieši voľná ruka trhu.