KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

SMER-sociálna demokracia ponúka štrajkujúcim zdravotníkom právnu pomoc

Dátum: 07.04.2006

Strana SMER - sociálna demokracia je znepokojená informáciami o tom, že štrajkujúci zdravotníci sú v mnohých prípadoch zastrašovaní niektorými funkcionármi z vedenia nemocníc, ktoré sa zapojili alebo sa chcú zapojiť do štrajku.

SMER - sociálna demokracia považuje aj nepriame zastrašovanie, ktorého sa dopustili minister zdravotníctva R. Zajac a riaditeľ bratislavskej FNsP V. Potičný v priamom prenose v relácii televízie Markíza za neprípustné a v rozpore s Ústavou SR.

Vyhrážky o finančných postihoch, o trestnej zodpovednosti štrajkujúcich zdravotníkov a o strate zamestnania poukazujú na to, kam až vláda M. Dzurindu dohnala spoločnosť tým, že za štyri roky rozvrátila zdravotný systém a v momente jeho krízy situáciu nerieši a ešte sa arogantne zbavuje zodpovednosti.

Strana SMER - sociálna demokracia protestuje proti takýmto postupom, ktoré vracajú Slovenskú republiku do nedemokratických pomerov, kedy boli ľuďom upierané ich základné práva alebo boli zastrašovaní pri ich uplatňovaní. SMER - sociálna demokracia pripomína, že vláda M. Dzurindu už v minulosti nezákonne zasiahla do štrajku železničiarov. Preto je strana SMER - sociálna demokracia pripravená v rámci možností poskytnúť štrajkujúcim zdravotníkom právnu pomoc.
Robert Fico
predseda strany SMER - SD