KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Vláda nemá právo rezignovať na riadenie štátu!

Dátum: 05.04.2006

SMER - sociálna demokracia vyzýva vládu M. Dzurindu, aby sa pštrosou politikou nezbavovala zodpovednosti za situáciu v zdravotníctve a riešila problémy, ktoré sama spôsobila. Za štrajk pracovníkov v zdravotníctve a jeho dôsledky v plnej miere zodpovedá vláda M. Dzurindu. Chaos, ktorý zachvacuje zdravotníctvo znemožňuje naplnenie príslušných článkov Ústavy SR o práve občana na zdravotnú starostlivosť.

Reforma ministra R. Zajaca kompletne zlyhala. Negatívne dopadá na zdravotníkov a v konečnom dôsledku predovšetkým na pacientov. Arogantné vyhlásenia M. Dzurindu a I. Mikloša o tom, že vláda nemôže nič robiť, sú nebezpečným precedensom. Zdravotníctvo je predsa riadené rezortným ministrom a ten zodpovedá aj za činnosť svojich nominantov na postoch riaditeľov štátnych zdravotníckych zariadení. Aj napriek blízkym predčasným voľbám vláda nemá právo rezignovať na riadenie štátu!

SMER - sociálna demokracia žiada vládu SR, aby okamžite rokovala so zástupcami zdravotníckych pracovníkov o riešení súčasnej krízy a urobila nevyhnutné opatrenia na zabránenie možnej katastrofy. Žiadne prázdne reči nezbavia M. Dzurindu a príslušných členov vlády zodpovednosti za všetko, čo hrozí v najbližších dňoch.
Silvia Glendová
hovorkyňa strany SMER - SD