KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Orgány činné v trestnom konaní potvrdili, že M. Dzurinda vládol pomocou kúpených poslancov

Dátum: 16.03.2006

Stanovisko strany SMER - sociálna demokracia zo 16. marca 2006

Pred niekoľkými dňami polícia potvrdila kupovanie poslancov v slovenskom parlamente, o ktorom SMER - sociálna demokracia nikdy nepochyboval. V prípade poslankyne NR SR I. Henzélyovej orgány činné v trestnom konaní konštatovali, že skutok - teda pokus o korupciu poslanca NR SR sa stal, ale nepodarilo sa zistiť, kto chcel poslankyňu podplatiť. Každému, kto sleduje slovenskú politiku je nadovšetko jasné, kto jediný mohol mať záujem korumpovať poslanca NR SR, aby hlasoval v jeho prospech. Bola to SDKÚ a jej vedenie s tichým súhlasom koaličných partnerov, aby si za každú cenu udržali moc.

SMER - sociálna demokracia očakával, že políciou potvrdená korupcia v NR SR sa stane témou verejnej diskusie a že médiá si vynútia zásadné stanovisko od M. Dzurindu a jeho spolustraníkov v SDKÚ, ktorí stále popierali kupovanie poslancov. Kupovanie poslancov je jedným z najväčších ohrození demokracie a SMER - sociálna demokracia ho nemôže obísť mlčaním a zakrývaním, ako to robia vládne strany. Spomeňme si, akým predmetom verejného záujmu, kritiky a diskusie boli nedemokratické prvky vládnutia V. Mečiara pred rokom 1998. Pre stranu SMER - sociálna demokracia je neakceptovateľné, aby sme sa zmierili s takým nebezpečným javom, ako je kupovanie poslancov. Ak to niektorí politici boli schopní urobiť v tomto volebnom období a prejde im to takým spôsobom, že verejnosť si na to zvykne ako na normálny jav, je isté, že v prípade potreby budú korumpovať poslancov aj v budúcnosti.

SMER - sociálna demokracia sa v záujme očisty verejného života nemieni tejto témy vzdať. Považuje ju dokonca za prvoradú, v ktorej by mal premiér Dzurinda urobiť odpočet svojho vládnutia. Preto predseda SMERU - sociálna demokracia R. Fico oznamuje médiám, predovšetkým elektronickým, že pokiaľ budú mať záujem pozvať ho do relácie s M. Dzurindom, bude vždy trvať na tom, aby predmetom ich diskusie bola aj téma preukázaného kupovania poslancov. Bez prediskutovania tejto témy R. Fico nevidí žiadny zmysel v tom, aby debatoval s M. Dzurindom na akúkoľvek inú tému.