KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Stanovisko k dnešným obvineniam M. Dzurindu

Dátum: 03.03.2006
Kancelária: Košice - mesto

Stanovisko politickej strany SMER - sociálna demokracia k dnešným obvineniam M. Dzurindu

SMER - sociálna demokracia prosí celú slovenskú verejnosť, zdravotnícky personál a pacientov, aby sa zamysleli nad dnešným vyhlásením predsedu SDKÚ M. Dzurindu, ktorým obvinil SMER - sociálnu demokraciu z chaosu a rozvratu v slovenskom zdravotníctve.

Nevieme, či sa máme smiať alebo plakať nad absurdným tvrdením, že súčasná situácia v zdravotníctve je dielom strany SMER - sociálna demokracia. Páni Dzurinda a Zajac za vyše tri roky, bez ohľadu na názory opozície a odborníkov a s ústami plnými drzej samochvály obrátili slovenské zdravotníctvo hore nohami. Zo zdravia urobili tovar a z liečenia chorých urobili obchod, za účelom zisku pre finančné spoločnosti, ktorým rozpredali slovenské zdravotníctvo. Toto je skutočný hyenizmus.

Teraz, keď sa naplno prejavuje, koľko zla narobili M. Dzurinda a R. Zajac, ako skomplikovali život lekárom aj pacientom, tak teraz zbabelo hľadajú vinníka v radoch svojich kritikov, ktorí od začiatku, ako SMER - sociálna demokracia, túto nešťastnú reformu odmietali.

Ak niekto spolitizoval slovenské zdravotníctvo, ako tvrdia M. Dzurinda a I. Mikloš, nebol to SMER - sociálna demokracia, ale bola to práve vládna koalícia, ktorá sa rozhodla aj cez mŕtvoly realizovať Zajacovu reformu ako čisto politický akt svojej pravicovej ideológie.

SMER - sociálna demokracia preto vyzýva M. Dzurindu so zvyškom jeho vládnej koalície, aby sa spamätali a namiesto obviňovania opozičných strán, nech sa aspoň ospravedlnia ľuďom aj zdravotníkom za to, čo napáchali.