KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Stretnutiu R. Fica a prezidenta Rakúskej dôchodcovskej organizácie a Európskej seniorskej organizácie

Dátum: 04.03.2006

Stanovisko politickej strany SMER - sociálna demokracia k stretnutiu R. Fica a prezidenta Rakúskej dôchodcovskej organizácie a Európskej seniorskej organizácie Karla Blechu konaného 3. marca 2006 v Bratislave

Predseda strany SMER - sociálna demokracia Robert Fico sa dnes v Bratislave stretol s prezidentom Rakúskej dôchodcovskej organizácie a Európskej seniorskej organizácie Karlom Blechom, ktorý bol v minulosti známy rakúsky sociálno-demokratický politik pôsobiaci okrem iných aj na poste ministra vnútra Rakúskej republiky.

SMER - sociálna demokracia má uzatvorenú dohodu o spolupráci s Jednotou dôchodcov na Slovensku a má záujem rozširovať kontakty so seniorskými organizáciami v zahraničí a na medzinárodnej úrovni. Hlavnou témou stretnutia bolo postavenie dôchodcov na Slovensku, ktoré vyvoláva stále väčšie obavy. Alarmujúce je, že takmer šesťdesiat percent dôchodcov na Slovensku poberá nižší ako priemerný dôchodok a že najmä tzv. starodôchodcovia majú obrovské problémy zabezpečiť si z priznaného dôchodku primeranú a dôstojnú životnú úroveň v starobe. R. Fico informoval K. Blechu o postoji strany SMER - sociálna demokracia k dôchodkovej reforme z dielne predchádzajúceho ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Ľ. Kaníka a o nevyhnutných úpravách garantujúcich schopnosť verejnoprávnej Sociálnej poisťovne prežiť po tom, čo pravicová vláda odklonila toky verejnoprávnych financií do súkromných správcovských spoločností, čo spôsobuje Sociálnej poisťovni obrovské ťažkosti. Obsahom rozhovoru bola aj aktuálna politická situácia na Slovensku a v Rakúsku - v krajinách, v ktorých sa sociálna demokracia pokúša o výhru v nasledujúcich parlamentných voľbách a o presadzovanie európskeho sociálneho modelu.
Silvia Glendová
hovorkyňa strany SMER - SD