KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

SMER - sociálna demokracia nebude rokovať s M. Dzurindom o privatizácii

Dátum: 13.02.2006

Stanovisko politickej strany SMER - sociálna demokracia z 13. februára 2006

SMER - sociálna demokracia neverí M. Dzurindovi ani jedno slovo. SMER - sociálna demokracia verí len tomu, že západným investorom nasľuboval rozpredaj strategických podnikov, čo mu zabezpečuje dostatok finančných prostriedkov na volebnú kampaň.

SMER - sociálna demokracia dlhodobo a jednoznačne odmieta výpredaj strategických podnikov. Tento postoj SMERU - sociálna demokracia je všeobecne známy. SMER - sociálna demokracia preto nebude robiť M. Dzurindovi, ktorému sa rozpadla vláda, krovie pri jeho predvolebných divadelných predstaveniach a nevidí žiadny dôvod na stretnutia týkajúce sa privatizácie. Jediné, o čom je SMER - sociálna demokracia pripravený hovoriť s vládou SR, je stav príprav volieb a o zárukách, že nebudú sfalšované. SMER - sociálna demokracia musí pripomenúť aj to, že predseda vlády SR, pokiaľ vládol na základe kúpených hlasov v NR SR, nevedel prísť SMERU - sociálna demokracia na meno a odmietal akékoľvek návrhy na zastavenie privatizácie. Dnes, keď mu hrozí, že skončí ešte s väčšou hanbou, ako bol rozpad jeho vlády, volá pravidelne na centrálu SMERU - sociálna demokracia a žiada o stretnutia.

SMER - sociálna demokracia potvrdzuje slová najbližšieho vládneho priateľa M. Dzurindu P. Hrušovského, podľa ktorého je predseda vlády vierolomný človek. Napriek verejným vyhláseniam o neprivatizácii nielen Fond národného majetku, ale aj Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR v piatok vo večerných hodinách realizovalo ďalšie kroky na dokončenie privatizácie bratislavského a košického letiska. O tomto postupe sa SMER - sociálna demokracia dozvedel až na základe tlaku, ktorý vyvinul na FNM SR v dnešných dopoludňajších hodinách. SMER - sociálna demokracia nechápe, prečo príslušné ministerstvo a FNM SR neinformovali v piatok alebo počas soboty a nedele o týchto významných rozhodnutiach.

SMER - sociálna demokracia zásadne odmieta aj pokusy vlády SR hodiť na opozíciu údajné dôsledky prípadnej neprivatizácie. Tvrdiť, že opozícia bude zodpovedná za prípadné škody spôsobené zastavením privatizácie je absolútna hlúposť. Ak sa privatizácia nezrealizuje, nikto nemá žiadny nárok na náhradu škody alebo náhradu vzniknutých nákladov. Vláda SR si myslí, že SMER - sociálna demokracia odpadne od strachu, ak vládni činitelia začnú plašiť verejnosť týmto nezmyslom. Ak vláda podpísala s poradcami také zmluvy, ktoré ich oprávňujú zarobiť bez ohľadu na výsledok privatizácie, potom budú mať prácu orgány činné v trestnom konaní.