KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Teatrálne predvolebné gesto exministra M. Fronca

Dátum: 13.02.2006

SMER - sociálna demokracia považuje zámer poslanca KDH Martina Fronca predložiť do NR SR kľúčový zákon reformy vzdelávania za teatrálne predvolebné gesto bývalého neúspešného ministra. Nikto nemôže brať vážne, že to čo M. Fronc nestihol ako minister urobiť za takmer štyri roky ministrovania, stihne teraz za dva mesiace poslancovania.
M. Fronc celé tri roky, napriek tomu, že mal k dispozícii všetky zdroje a kapacity ministerstva, dokázal len sľubovať, že rôzne verzie návrhu zákona o výchove a vzdelávaní, tzv. školského zákona má pripravené a predloží ich na verejnú diskusiu.
Na jeho neschopnosť reagoval SMER - sociálna demokracia tým, že som ako tieňový minister školstva predložil v máji minulého roku jemu osobne ako aj do Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, šport a mládež, kultúru a médiá Návrh princípov a obsahového zamerania zákona o výchove a vzdelávaní v školách a v školských zariadeniach. Vtedy bolo odpoveďou M. Fronca zahanbené mlčanie. Preto by som mu odporúčal, aby teraz nikoho nevyzýval na verejnú diskusiu. Bola by to diskusia o jeho odbornom zlyhaní.
Dušan Čaplovič
poslanec NR SR a podpredseda strany SMER-SD