KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Ak bude SMER - sociálna demokracia vo vláde, zruší nevýhodnú privatizáciu bratislavského letiska

Dátum: 04.01.2006
Kancelária: Košice - mesto

Stanovisko politickej strany SMER - sociálna demokracia k pripravovanej privatizácii bratislavského a košického letiska

Ak bude SMER - sociálna demokracia vo vláde, zruší nevýhodnú privatizáciu bratislavského letiska!

Vláda SR, v ktorej sedia ministri za SDKÚ, KDH, SMK a ministri krytí SDKÚ, sa rozhodla privatizovať bratislavské a košické letisko škandalóznym spôsobom porovnateľným s "najslávnejšími" privatizáciami. Z bratislavského letiska s obrovským rozvojovým potenciálom a schopnosťou významne konkurovať viedenskému letisku sa stane druhoradé vidiecke letisko vo vlastníctve mesta Viedeň a kraja Dolné Rakúsko. Príprava tejto privatizácie kontrolovanej SDKÚ je ako obyčajne sprevádzaná manipuláciou s informáciami, podozreniami, zatajovaním dôležitých skutočností a absolútnym ignorovaním odborných stanovísk. Privatizácia je naviac organizovaná bezprostredne pred parlamentnými voľbami a s jasným nesúhlasom opozície. Predaj bratislavského letiska je bezpochyby vážnym poškodením strategických a hospodárskych záujmov Slovenska presadiť sa v konkurencii. Ak niekto chce letisko kúpiť, aby konkurenciu zlikvidoval, povinnosťou každého verejného činiteľa je urobiť všetko preto, aby takáto privatizácia neprebehla. Vláda SR a jej konkrétni členovia budú v prípade predaja bratislavského letiska priamo zodpovední za ohrozenie konkurencieschopnosti SR.

Ak vláda SR bratislavské letisko predá za podmienok, ktoré jasne vychádzajú na povrch, SMER - sociálna demokracia upozorňuje zahraničných investorov vstupujúcich do tejto privatizácie, že ju okamžite a nekompromisne zruší, ak bude dominantným politickým subjektom v novej vládnej koalícii. Na takýto postup existujú všetky dôvody a SMER - sociálna demokracia použije všetky dostupné legálne prostriedky. Ktorýkoľvek investor vstupujúci väčšinovo do bratislavského letiska za podmienok, ktoré mu nachystala slovenská pravicová vláda, si musí byť vedomý tohto rizika a musí ho s plnou vážnosťou brať na vedomie.

SMER - sociálna demokracia sa nemieni nemo prizerať na tieto škandalózne privatizácie a považuje za potrebné presne formulovať svoje postoje. Občania SR sa musia rozhodnúť, čo chcú. Či doterajší spôsob vládnutia poškodzujúci ich záujmy alebo politiku ochrany záujmov Slovenska a ľudí, ktorí v ňom žijú.