KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA KOŠICE
Letná č. 45, 040 01 Košice
tel/fax: 055 / 671 13 61
e-mail:  krajke@strana-smer.sk
CENTRÁLA STRANY BRATISLAVA
tel/fax: 02 / 4342 62 97
e-mail:  tajomnik@strana-smer.sk
ĎALŠIE ODKAZY
Krajská rada
Okresné kancelárie
Poslanci v NR SR
Primátori, starostovia
Informácie
Informácie o KSK
Noviny SMERU
Fotogaléria
Napíšte nám
Prihláška

Prvý poprázdninový míting strany SMER - SD v Košickom kraji

Dátum: 02.09.2005

Čas konania: 16.00 - 18.00
Miesto konania: Obec Čaňa, kultúrny dom
Organizačná kancelária: okresná kancelária Košice - okolie, Krajská kancelária strany SMER - sociálna demokracia
Počet prítomných divákov: cca 100 - 150 ľudí, prevažne obyvateľov obce

Dňa 2.9.2005 o 16.00 hodine sa v areáli kultúrneho domu v obci Čaňa uskutočnila prvá, poprázdninová a zároveň dlhoočakávaná návšteva predsedu strany SMER - sociálna demokracia, Doc. JUDr. Róberta Fica CSc. Hneď po príchode ho privítali obyvatelia obce búrlivým potleskom ktorý bol aj ocenením toho, že táto vzácna návšteva so sebou priniesla hostí medzi ktorých patrili podpredseda strany SMER - sociálna demokracia Mgr. Pavol Paška, primátor mesta Košíc a zároveň kandidát strany SMER - sociálna demokracia na predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa a poslanci NR SR za stranu SMER - sociálna demokracia Ing. Jozef Burian a Mgr. Jozef Buček. Organizátorom a zastrešovateľom celej akcie bol krajský predseda strany SMER - sociálna demokracia v Košickom kraji Ing. Peter Žiga a predseda okresnej organizácie strany SMER - sociálna demokracia v okrese Košice - okolie RSDr. Ján Sabadoš.
O tom, že to bola návšteva vskutku neobyčajná svedčí aj tá skutočnosť, že priestory spomínaného kultúrneho domu boli takmer zaplnené. Prítomní diváci mali široké spektrum otázok, názorov ale aj pripomienok ktoré sa netýkali iba súčastných, ale aj pripravovaných zákonov a reforiem.. Všetci zúčastnení predstavitelia strany SMER - sociálna demokracia trpezlivo odpovedali na všetky občanmi položené otázky, najmä však na otázky súvisiace s neustálym zdražovaním pohonných hmôt a iných v domácnostiach využívaných médií alebo nadchádzajúcou či práve prebiehajúcou privatizáciou. Do popredia sa však dostávali aj otázky so sociálnou tématikou a tematikou ďalšieho rozvoja Košického kraja na ktoré predstavitelia strany SMER - sociálna demokracia vždy pohotovo a vecne odpovedali. Ak by si niekto myslel, že otázky týkajúce sa volieb do orgánov Košického samosprávneho kraja ako aj kandidáti v týchto voľbách zostali nezodpovedané, veľmi by sa mýlil. Krajský predseda strany SMER - sociálna demokracia Ing. Peter Žiga spolu s kandidátom strany na predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenkom Trebuľom prisľúbili, že urobia všetko preto, aby aj obec Čaňa mala v týchto voľbách svojho kandidáta na miesto poslanca vyššie spomínanej inštitúcie.
Chvíľami sa zdalo, že tak priateľskú a pokojnú atmosféru nemôže nič prerušiť. Čas však bol neúprosný aj tentoraz. Predseda strany SMER - sociálna demokracia Róbert Fico bol nútený sa o 18.00 hodine z dôvodu pracovných povinností ospravedlniť, poďakoval všetkým prítomným za účasť a so želaním úspešných volieb do vyššieho územného celku aj v Košickom kraji prisľúbil, že Obec Čaňu v najbližších mesiacoch opäť navštívi.
Krajská organizácia strany SMER - SD v Košickom kraji.